piątek, 16 października 2015

Jak urządzić przedpokój


Przedpokój nie jest może uważany za najważniejsze z pomieszczeń w domu, ale jednak powinien  otrzymać odpowiednią rangę. To pierwsze miejsce, w którym goście mają kontakt wizualny z wnętrzem twojego domu. Warto zatem pomyśleć o zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia od progu.
Problemem przedpokoju jest jego kształt.
Może on być małym pomieszczeniem, albo też wydłużonym i wąskim. To ogranicza pole manewru dla aranżatora. Warto zatem dobrze przemyśleć koncepcję tego, jak przedpokój powinien wyglądać, jakich mebli, oraz dodatków i akcesoriów użyć. Nasze zabiegi powinny skoncentrować się przede wszystkim na powiększeniu pokoju, oraz zrobieniu z niego gościnnego i przyjaznego miejsca. Dość często można spotkać małe i ciemne przedpokoje, do których goście nie chcieliby wejść z klatki schodowej, gdyby tylko nie chodziło o zachowanie kurtuazji. Prostym zabiegiem jest oświetlenie przedpokoju. Niewskazane jest jedno, nawet duże źródło światła, ale kilka mniejszych źródeł światła rozmieszczonych na jednej ścianie lub suficie. Wtedy przedpokój będzie przyjaźniejszy i będzie wydawał się większy. Kolejnym krokiem jest pomalowanie takiego przedpokoju. Należy operować jasnymi barwami, które zostaną podkreślone przez światła.


By uzyskać więcej światła i złudzenia większej ilości przestrzeni można też wykorzystać duże lustro. Kolejnym, lecz mniej znanym zabiegiem jest integracja przedpokoju z pozostałymi pomieszczeniami. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest otwarcie przedpokoju na jedno z pomieszczeń domu, np. salonu. Drugim jest stosowanie tego samego rodzaju podłogi w przedpokoju i pozostałych pomieszczeniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz